Arapça Kursu

Arapça Kursu

  • Çağrı Merkezi
    444 33 07
  • Whatsapp
    (530) 304 98 98
  • Çözemediğiniz Sorular
    (530) 304 98 98

Kursun Tanımı

Akademi Dünyası Eğitim Merkezi Arapça kursu sizin günlük yaşamda yazılı ve sözlü Arapça pratiğinizin ve kendinizi ifade edebilme yeterliliğinizin artmasını sağlamaktadır. Başlangıç Orta İleri ve Mesleki düzeyler olmak üzere toplam 4 kurdan oluşur ve genel amaçlı Arapça öğrenmek isteyenlere yöneliktir.

 Programımız sadece gramer ağırlıklı olmayıp dilin bütün özellikleri ile konuşarak dinleyerek ve okuyarak bir bütün halinde ve aktivitelerle öğrenileceği prensibi üzerine kurulmuştur.

 Kişinin gelişimine destek verecek kitap dışı aktiviteler ve kaynaklar da kullanılmaktadır. Arapça Dinleme  Arapça okuma Arapça  yazma  Arapça konuşma becerilerinin başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Arapça Kursları Başlangıç - Orta - İleri Seviye ve Mesleki Olmak Üzere 4 Kur Olarak Planlanmıştır

- Temel Seviye( Elementary) Bu seviye Arapça bilgisi olmayan ya da çok az Arapça bilgisine sahip öğrenciler içindir. Bu seviyede öğrencilerimiz Arapçanın en temel konularını işlerler. Elementary seviyesini tamamlayan öğrenci günlük konularda sohbet edebilir adres tarif edebilir Basit Arapça  hikaye kitaplarını okuyabilir kısa mesaj yazabilir kişisel bilgileri içeren formları doldurabilirler. Öğrencinin orta derecede anlama konuşma ve yazma becerilerini kazanarak günlük işlerini ve zaruri ihtiyaçlarını giderebilecek seviyeye ulaşması hedeflenir

- Orta Seviye( Intermediate) Bu seviyeye başlarken önceki seviyelerin genel bir tekrarı yapılır.Öğrenciler karmaşık cümle yapıları dil bilgisi deyimler ve yoğun bir şekilde pratik dersleri görürler. Dinleme yeteneğini üst seviyelere çıkarmış olur. Görüşlerini düşüncelerini açıkça bir şekilde metne döküp yazabilir. Bu kur sonunda öğrenci iyi derecede anlama konuşma ve yazma becerilerini kazanırken Arapçaya hakim olmaya başlar. Bu seviyeyi tamamlayan bir öğrenci günlük konuşmalar üzerine yabancılarla kolay iletişim kurabilirler. Öğrenciler kendilerini daha iyi gramer kullanarak ve daha iyi bir telaffuzla ifade ederler. Konuşma becerisini sürekli geliştirir çok karmaşık olmayan konularda okuduklarını anlayabilir ve isteklerini yazılı olarak iletebilirler.

- İleri Seviye( Advanced ) Bu seviyede Arapça genel ve yapısal içeriğini kavramış olmalıdır. Kelime dağarcığını en üst noktalara taşıyan öğrenci karmaşık ve uzun metinleri anlayabilir detaylı özetler çıkarabilir. Arapçayı iş hayatında ve toplumsal alanda etkili bir şekilde konuşabilir. Zorlanmadan karmaşık metinler makaleler raporlar ve mesaj yazabilir.
·         Öğrenci ileri düzeyde anlama konuşma yazma ve çeviri yapma becerilerini kazanır yazılı ve sözlü anlatıma dair temel eserlerin ve Kur'an-ı Kerim'den bazı sûrelerin dil açısından tahlillerini yapabilecek seviyeye gelir. Dil sınavlarına yönelik çalışabilir ve çeviri yapabilir.

 - Mesleki (Business) Arapça
·         Mesleki Arapça kursları kişilerin uzmanlıklarına göre hazırlanmış özel programlardır. Mesleki Arapça eğitimleri bireysel olabileceği gibi kurumsal olarak da planlanabilir. Günümüzde hemen her alanda içinde bulunulan sektörün terminolojisini bilmek ve bunu etkin bir şekilde kullanmak iş hayatının kaçınılmaz bir parçası olmuştur.
·         Mesleki Arapça kurslarının genel Arapça kurslarından farkı sadece mesleklere ve uzmanlık alanına yönelik Arapça eğitimine odaklanmalarıdır. İlgili alanda katılımcılara meslek hayatları boyunca en çok kullanacakları kelimeler ve Arapça cümle yapıları öğretilir. Kursun sonunda kişiler hem alanları ile ilgili kelime dağarcıklarını geliştirmiş hem de gösterilen konular üzerinden sektörle ilgili farklı bilgiler öğrenmiş olur
·         Mesleki Arapça kurslarına katılanların bazılarının Arapça dil bilgilerini seviyesi çok yüksek olmasına rağmen halen kendilerini meslekleri ile ilişkili konularda etkili ifade etmekte zorlandıkları görünmektedir. Ancak bu özel kurslardan sonra gözle görülür bir ilerleme kaydettiklerini söyleyebiliriz. Bu da profesyonel kariyer ve meslek gelişiminde kişinin kendine olan güvenini önemli ölçüde arttırmakta ve daha kolay ve etkili iletişim kurmasını sağlamaktadır.

Mesleki veya özel amaçlara yönelik dil kurslarına katılmak için en az orta seviyede dil bilmek gerekir

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Kurs Paylaşımlarımızı Görebilirsiniz

Belgelendirme

Akademi Dünyası Eğitim Merkezi KATILIM BELGESİ.

Kursun Programı

Eğitim programı ve eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Sınav Bilgilendirme

Antalya kurs | arapça kursu|arapça kursu antalya|arapça kursu antalya fiyatları|arapça kursu fiyatları|arapça dil kursu|arapça dil kursu antalya|arapça dil kursu fiyatları|arapça kursuna gidenler|hızlandırılmış arapça kursu|arapça kursu planları|arapça yetiştirme kursu planı | 

Yorum Yapın

 
 

Çağrı Merkezi
444 33 07

Whatsapp
(530) 304 98 98

Çözemediğiniz Sorular
(530) 304 98 98

Detaylı Bilgi İçin Lütfen Formu Doldurunuz

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.

 
 
 
 
 

Anlaşma Ortaklarımız